Ви зараз переглядаєте ЦЕ ВАЖЛИВО ЗНАТИ!<br/ >СОЦІАЛЬНІ ПІЛЬГИ

Пільги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передбачені багатьма законами. Окрім вже Закону «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», існує ще ціла низка. Передусім Конституція України, Сімейний кодекс України, Цивільний кодекс України, Закон України «Про охорону дитинства» тощо. Кожен з них визначає певні пільги та соціальні гарантії для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, а також особам з їхнього числа гарантується повне державне забезпечення. Це стосується до кожної зі сфер загальних потреб дітей без батьків.

Насамперед це стосується навчання. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківських прав вступають після школи у вищі навчальні заклади за квотою на бюджет. Окрім того, щомісяця вони повинні бути забезпечені гуртожитком та щомісячною соціальною стипендією. У період літніх канікул особам із-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування теж виплачується щомісячна соціальна стипендія. Щорічно вищий навчальний заклад повинен виплачувати особам із-поміж дітей-сиріт грошову допомогу на придбання навчальної літератури у розмірі трьох соціальних стипендій. Ці гроші студент має отримати впродовж 30 днів з дня початку навчання. Але тут треба знати одну важливу річ: ця виплата проводиться тільки тим, хто на повному державному забезпеченні. Якщо студент перебуває на момент навчання ще під опікою, він не отримає цих коштів. Тільки після того, як особа досягає 18 років і опіка припиняється, навчальний заклад зможе виплатити ці гроші.

Не менш важливою є і пільга, яка передбачає забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, житлом. Це право закріплене у ст. 33 Закону України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування». Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування мають право зараховуватися на соціальний квартирний облік за місцем їхнього проживання, якщо вони не мають власного житла. До того ж особи з-поміж дітей-сиріт після досягнення 23 років не втрачають права на позачергове отримання житлового приміщення за умови, якщо вони стали на облік до 23 років. Дуже важливим є те, що держава повинна надавати житло із належними санітарними та технічними вимогами, тобто приміщення має бути придатним для проживання.

У період канікул учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, студентам закладів фахової передвищої та вищої освіти з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, виплачуються (за нормами службових відряджень) добові за час перебування у дорозі (туди і назад) та вартість проїзду залізничним, водним, міжміським автомобільним транспортом до закладів чи сімей, де вони виховувалися, за рахунок асигнувань на утримання навчальних закладів.

За потреби, то після того, як особи з-поміж дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, випускаються з вищих навчальних закладів, держава допомагає із працевлаштуванням. Для цього вона має забезпечити гарантоване працевлаштування та надати перше робоче місце.