Щорічно 29 вересня в Україні проходять заходи, присвячені пам’яті жертвам Бабиного Яру.
Цей день є важливим етапом у вшануванні пам’яті мільйонів людей, які загинули під час Голокосту та політичних репресій, що мали місце в Україні під час Другої світової війни, увічнення пам’яті про жертв однієї з найтрагічніших сторінок Голокосту – масового вбивства євреїв Києва у Бабиному Яру.
На засіданні історичного гуртка «Батьківщина» здобувачі освіти МТФК ОНТУ вшанували жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації України, у тому числі, мирних жителів усіх національностей, військовополонених, учасників українського визвольного руху, згадали трагічні сторінки історії України й єврейського народу, аналізували передумови, механізми і наслідки Голокосту, досліджували маловідомі та суперечливі сторінки історії часів Другої світової війни.
Керівник гуртка Кічук О.М. акцентувала увагу, що Бабин Яр, як символ Голокосту і спільна могила жертв нацистського терору, нагадування про жахливий злочин, загальноукраїнське місце пам’яті, де знищено близько 100 тисяч жертв упродовж 1941-1943 років, має бути пріоритетним напрямком у вибудовуванні політики національної пам’яті української держави і запобіганню повторенню злочинів проти людяності.