Ви зараз переглядаєте Всесвітній день поезії
21 березня по всьому світу володарі рими, їх музи і шанувальники відзначають День поезії. Згідно резолюції 30-ї сесії ЮНЕСКО, яка проходила в 1999 році в Парижі, було прийнято рішення щорічно відзначати 21 березня Всесвітній день поезії (World Poetry Day).

Поетична творчість відома у світі вже хтозна-скільки тисячоліть. Найстарішим аргументом є документ — клинопис на керамічних табличках “Епос про Гільгамеша”. Створили його приблизно 17-18 століття до нашої ери, тоді це була території Давньої Месопотамії. Ще одним взірцем давньої поезії є індійські віршовані рядки — “Махабхарата” та “Рамаяна”.

Також всім відомий поет Гомер (жив у Давній Греції), який прославився завдяки написаним поемам — “Іліада”, “Одіссея “. В Греції поезію дуже шанували, тому вона мала понад тридцять різноманітних стилів написання. Римський видатний поет — Вергілій, що написав “Енеїду”, яка вважається етнічним епосом Стародавнього Риму. Особливе місце в минулому поезії займали сонети. За традицією їх писали п’ятистопним ямбом. Найвідоміші автори таких творів — це звісно Шекспір та Петрарка.

Декілька слів про день поезії в Україні. Загальнонаціональний поетичний різновид — це думи (віршовані поеми), виконували їх, як правило, під супровід бандури або кобзи. Духовним наставником української нації був Тарас Григорович Шевченко. Чоловік мав блискучий ліричний хист. За революційні вірші, які він писав пережив довготривале заслання. “Геній української поезії” за своє життя написав безліч відомих балад, поем і повістей. Т. Г. Шевченко став відомим поетом у всьому світі. Його твори перекладали на безліч діалектів, за межами нашої країни йому установлено багато пам’ятників.

Класиками української поезії, також вважають Лесю Українку та Івана Франка. Сучасна поезія України — це вікові традиції, поети різних поколінь приділяли максимум уваги державним та людським проблемам. Живий вид мистецтва, що постійно розвивається ще з давніх часів це про поезію.

Матеріали до Всесвітнього дня поезії від бібліотеки МТФК (формат pdf)